П’ятниця, Квітень 19

Уряд схвалив виплату субсидій готівкою з березня 2019 року

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Кабінет Міністрів України схвалив старт виплати субсидій готівкою з 1 березня березня 2019 року.

Про це повідомляє “РБК-Україна”, посилаючись на документи у розпорядженні редакції.

Як повідомляється, ухваленим рішенням пропонують з березня 2019 року впровадити механізм надання житлових субсидій населенню в готівковій формі.

«Встановити, що пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг надаються з урахуванням договорів… рішення набуває чинності з дня публікації і застосовується з 1 лютого 2019 року», – сказано у документі.

Передбачається, що ініціатива стимулюватиме українців економно споживати житлово-комунальні послуги. Також передбачається, що таке рішення сприятиме посиленню соціальної підтримки найменш захищених категорій.

Пенсіонери будуть отримувати готівкову житлову субсидію так як і пенсію: Мінсоцполітики перераховуватиме кошти до Пенсійного фонду, а звідти вони надходитимуть на пенсійні рахунки в «Ощадбанку» або до виплатних об’єктів «Укрпошти».

 

Особи, які не отримують пенсію, зможуть забрати нараховану житлову субсидію на своєму рахунку в «Ощадбанку». Якщо особа не має вказаного рахунку, то отримати готівкову субсидію можна буде через систему термінових переказів «Швидка копійка».

Зазначимо, що в Україні вже запрацював публічний реєстр одержувачів субсидій, у якому показано розмір субсидії за всі періоди. За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, монетизація встановлює цивілізовані стосунки в трикутнику «держава-громадянин-виробник послуги».

Зазначимо, що монетизація субсидій — це перехід до моделі, коли призначені населенню субсидії виплачуються у грошовій формі, а не у вигляді знижки у тарифах.

Раніше в Кабміні повідомили, що розраховують провести монетизацію субсидій у 2019 році у три етапи. У Держбюджеті на 2019 рік передбачене виділення 58 млрд грн на субсидії, а також їхня монетизацію.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР