Середа, Березень 20

УКУ зібрав рекордні 12,5 млн гривень на розвиток університету

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

15 грудня у Міжнародному Виставковому Центрі у Києві відбувся щорічний благодійний вечір та Тихий аукціон Українського католицького університету, на якому вдалося зібрати 12,5 млн гривень. Про це повідомляють на сайті УКУ, передає Твоє Місто.

До прикладу, у попередні роки УКУ збирав у Києві від мільйона до 6,5 млн гривень. На ХІ Благодійному Вечорі цього року задекларували 92 студентські та 11 викладацьких стипендій, а під час благодійного аукціону зібрали 600 тисяч гривень.

© ucu.edu.ua

Вступне слово вечора висловив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук, який привітав православних із Об’єднавчим Собором. Крім цього, до гостей благодійного вечора звернувся керівник служби «Радіо Ватикан» Шон-Патрік Лавeтт та президент УКУ владика Борис Ґудзяк.

© ucu.edu.ua

© ucu.edu.ua

Після натхненних виступів розпочалась музична частина, настрій якої забезпечив виступ колективу “KOZAK SYSTEM”. Ведучими вечора були  – Сергій Притула та Істан Розумний.

“Вчора вів благодійний вечір Українського Католицького Університету. Збирали кошти на стипендії студентам. Скільки мільйонів зібрали – це вже інше питання. Мене просто до щему в серці пройняло, коли патріарх УГКЦ Святослав Шевчук, привітав усіх присутніх із появою Православної Церкви України, весь зал стоячи влаштував довготривалу овацію цій новині!”, – написав на своїй Фейсбук сторінці Сергій Притула.

© ucu.edu.ua

На сцену вийшов також і запрошений промовець цьогорічного благодійного Вечора – американський журналіст, професор з комунікацій та керівник служби “Радіо Ватикан” – Шон-Патрік Лавeтт – котрий також був волонтером у Марії Терези, працював із п’ятьма Папами Римськими.

Цей уривок нижче з його натхненної промови особливо розкриває місію УКУ:

 

“Немає потреби сипати перед вами цифрами. Ви самі знаєте, що УКУ залучає кращі уми як на теренах України, так і за її межами. І так само не має жодної потреби пояснювати, чому. Людей справді приваблює виняткова освітня програма університету. Вони приходять сюди за духом інновацій та відчуттям спільноти, а також за престижем, пов’язаним із таким високо шанованим навчальним закладом. Однак список причин на цьому не закінчується.

Нещодавно Римський університет ла Сап’єнца, один із найстаріших та найбільших у Європі, провів детальне опитування серед своїх студентів, намагаючись визначити їхні потреби та очікування. Опитування включало в себе запитання на кшталт: чи вважаєте Ви, що університет достатньо сучасний з точки зору технологій та інфраструктури; чи хотіли б Ви розширення відпочинкового простору; чи асортимент кави достатньо різноманітний? Відповіді шокували усіх, навіть найбільш скептичних і найдосвідченіших академічних директорів.

Першим пунктом у списку потреб та очікувань студентів, понад усіма тими комп’ютерами, тенісними кортами і капучино, був такий: кращі стосунки з викладачами. В епоху Fake News та Facebook наші студенти шукають живого спілкування з людьми, яким можуть довіряти. В епоху Інтернету вони прагнуть взаємодії з тими, кого поважають. Вікіпедія може відповісти на чотири з п’яти журналістських запитань. Усі вони починаються з літери W: Who, What, When, and Where (Хто, Що, Коли і Де). Однак Вікіпедія ніколи не зможе надати вам задовільного пояснення «чому». Оте «Чому» є насправді єдиним гідним уваги запитанням. Саме воно є рушієм нашого прагнення навчатись і отримувати вищу освіту. «Чому» – це запитання, на яке здатна відповісти лише цілісна особистість. Бо відповідь на нього потребує більшого, аніж просто навчання і просто знання.Це запитання вимагає як належного інтелектуального рівня, так і інтуїції, а саме здатності бачити вище і далі. Тож студенти очікують побачити поєднання цих якостей в кожному, хто викладає в Українському Католицькому Університеті: вони прагнуть, аби їхні викладачі були такими ж винятковими, як вони самі.

Ми не питаємо наших студентів, що вони хочуть «робити» після закінчення навчання в УКУ. Натомість ми питаємо, ким вони хочуть «бути». Ми чекаємо від них хоробрості і творчості, застосування здобутих знань та навичок для здійснення довгострокових змін у своїх громадах, країнах, у всьому цьому складному і заплутаному світі: «На славу Божу, задля загального блага і гідності людської особи». (Єпископ Борис Ґудзяк) І ми очікуємо того ж від наших викладачів і професорів. Чому? Бо хто, як не ми?”

Довідка:

Щорічний Благодійний бенкет в Києві – традиційний захід на підтримку Українського католицького університету, який відбувається з 2008 року. Бенкет організовує коло київських приятелів УКУ. Традиційними заходами на Благодійному бенкеті є тихий аукціон творів мистецтва та лотерея, лоти для якої надають як приватні меценати, так і українські та іноземні компанії, а також посольства. Такі ж вечори проводять у США.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР