Середа, Березень 20

Розмитнення «євроблях». На Львівщині фіксують ажіотаж через завершення пільгового періоду

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Львівська митниця ДФС встановила новий рекорд щодо оформлення автомобілів на іноземній реєстрації: 355 авто за добу. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив керівник Львівської митниці Левко Прокіпчук.

При цьому він наголосив, що ще донедавна митниця оформляла близько 250-280 авто.

«Були дні коли був «застій»: громадяни велись на поради сторонніх, не поспішати з митним оформленням, а в зоні митного контролю накопичилась значна кількість авто. Однак, не зважаючи на постійні зустрічі громадськості і «допомогу» з їх сторони ми постійно роз’яснювали громадянам нашу позицію і робили реальні кроки щодо митного оформлення таких авто: збільшено чисельність особового складу митного підрозділу;

прийнято рішення щодо зміни режиму відповідного підрозділу та початку його роботи в цілодобовому режимі; розміщено на веб-ресурсі Львівської облдержадміністрації дані про попередні декларації; проведено зустрічі з власниками авто терміналу та митними брокерами щодо оплати за їх послуги», – наголосив Левко Прокіпчук.

Водночас він висловив припущення, що певний ажіотаж щодо митного оформлення автомобілів на іноземній реєстрації, спричинений тим, що 50% пільга на акциз завершується 22 лютого, – триватиме.

«Однак ми готові забезпечити процес митного оформлення з тим, щоб громадяни скористались цим пільговим періодом», – наголосив він.

 

Станом на 10 січня надходження від розмитнення автомобілів на єврономерах перевищили 1,56 мільярда гривень. Загалом було розмитнено 24,6 тисячі автомобілів в Україні.

Зокрема, держава отримала 158,2 мільйона гривень митних платежів, 495,5 мільйона гривень податку на додану вартість, 738 мільйонів гривень акцизів. Ще 174,1 мільйона гривень власники автомобілів сплатили добровільно для звільнення від адміністративної відповідальності за порушення митних правил.

«Із загальної кількості оформлених авто — понад 21 тис. транспортних засобів перебували на митній території України з порушенням вимог Митного кодексу України», — повідомляють у Мінфіні.

Там зазначають, що за перші дні 2019 року середня кількість розмитнених авто складає 1,5 тисячі на добу.

Раніше у Мінфіні очікували, що держава отримає 10 мільярдів гривень від розмитнення євроблях.

Як відомо, упродовж 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом України про внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів, крім електромобілів, до акцизного податку буде застосовано коефіцієнт 0,5. Зазначений коефіцієнт застосовується у разі ввезення одного легкового автомобіля однією фізичною особою для власного використання. Пільговий період закінчується через 90 календарних днів з дня набуття чинності відповідним законом, а саме – 22 лютого 2019 року.

Додамо, що станом на 11 січня 2019 року у Львівській митниці ДФС у митному режимі «імпорт» оформлено 5138 транспортних засобів громадян.

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР