Середа, Листопад 20

Китай вкладе $1 млрд у видобуток газу в Україні — Нафтогаз

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Китайська експортна агенція надала Нафтогазу страхове покриття на 1 мільярд доларів, що дозволить Нафтогазу залучити у китайських інвесторів інвестиції на цю суму без залучення державних чи інших гарантій.

Про це повідомляє Громадське з посилання на прес-службу Нафтогазу.

Таким чином кредитна агенція Китаю гарантуватиме китайським інвесторам надійність вкладення коштів у Нафтогаз, загальний обсяг яких складе 1 мільярд доларів. Водночас в українській компанії зазначають, що ці кошти спрямують у видобуток газу в Україні.

«Планується, що на першому етапі під страхове покриття Sinosure буде залучено біля $160 млн для фінансування чинних контрактів АТ «Укргазвидобування» з китайськими корпораціями, що постачають бурове обладнання та здійснюють бурові роботи «під ключ», — повідомили у Нафтогазі.

Другий етап фінансування все ще узгоджують з китайською стороною. Його обсяг має скласти 800 мільйонів доларів.

Минулого року Нафтогаз залучив від китайських інвесторів 140 мільйонів доларів у придбання 13 бурових установок для видобутку газу з відстроченням платежів на 5 років. . Верстати придбано у китайської компанії Honghua International, що входить до державного аерокосмічного концерну КНР.

© naftogaz.com

 

Зазначимо, що збільшення обсягів власного видобутку газу було однією з умов продовження контракту між урядом і чинним головою компанії Андрієм Коболєвим. 20 березня в уряді продовжили контракт з Андрієм Коболєвим на рік, але конкурс на голову компанії проведуть у 2020 році.

Довідка:

Нафтогаз — газовий монополіст на ринку України. Компанія має велику кількість дочірніх компаній, серед яких Укртрансгаз (що забезпечує транзит газу через Україну), Укргазвидобування (який забезпечує видобуток 75% українського газу) тощо.

100% акцій компанії належать державі. Група Нафтогаз є найбільшим платником податків та дивідендів до державного бюджету України та забезпечує близько 15% надходжень до нього. У 2018 році підприємства групи Нафтогаз видобули 16,6 млрд куб. м газу, 1,9 млн т нафти та конденсату, імпортували 7,0 млрд куб. м газу, забезпечили транспортування 114,6 млрд куб. м газу (напрямок діяльності у процесі відокремлення) та 15,4 млн т нафти, поставили українським споживачам 21,2 млрд куб. м газу та виробили 0,5 млн т нафтопродуктів. Група має зацікавленість у нарощуванні діяльності у сфері енергоефективності та розвитку поновлюваних джерел енергії.

Корпорація Sinosure – державна експортна кредитна агенція КНР, що працює за моделлю OECD. Сума застрахованих корпорацією ризиків на кінець 2017 р. складала біля $3,4 трильйонів, її кредитний рейтинг прирівнюється до суверенного рейтингу КНР.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР