Кожен п’ятий автомобіль у Львові повинен бути електричним до 2025

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

Львів першим з українських міст прийняв Концепцію розвитку електромобільності, згідно з якою до 2025 року електромобілі повинні становити не менше 20% від загальної кількості приватних автомобілів, зареєстрованих в місті.

Про це йдеться на сайті Львівської міської ради, передає Економічна Правда.

За словами прес-служби Львівської міської ради, метою цієї концепції є зниження рівня забруднення повітря, зменшення шумового навантаження, залучення інвестицій на відповідні проекти і скорочення кількості транспортних засобів на двигунах внутрішнього згоряння.

Окремо в документі прописано плани по електрифікації громадського та комунального автопарку міста – не менше 40% і 50% відповідно до того ж 2025 році.

Також зазначається, що на сайті Львівської міської ради, в місті Львів зареєстровано понад 150 тис. транспортних засобів, з них 11 тис. вантажних і понад 600 автобусів. Щорічно вони споживають більше 250 тис. тонн пального.

Загальна кількість електромобілів в Україні на квітень 2017 року складала 2329 одиниць, зарядних станцій – 577 одиниць. Для порівняння, кількість електромобілів у Штутгарті (Німеччина, 610 тис. мешканців) складає 937 одиниць та зарядних станцій – 320 одиниць, у Осло (Норвегія, 650 тис. мешканців) кількість електромобілів складає 580 одиниць, а кількість зарядних станцій – 1200 одиниць.

 

Нижче наведено деякі приклади стимулювання розвитку електромобільності місцевими адміністраціями:

Лондон та Стокгольм – в’їзд до центру міста платний, проте електромобілі звільнені від такої плати.

Амстердам – виділені паркувальні місця та пріоритетні права на паркування для електричних транспортних засобів.

Осло – понад 1000 зарядних станцій, які знаходяться у власності міста, передбачені субсидії на встановлення нових зарядних станцій, безкоштовне паркування електромобілів на усіх паркінгах у будь-якій частині міста.

Манчестер – міська мережа зарядних станцій без оплати за паркування та заряджання електромобілів.

Мадрид – електромобілям дозволено в’їзд у спеціальні “Пріоритетні зони“ де іншим транспортним засобам необхідні дозволи; електромобілі безкоштовно паркуються та не мають часових обмежень у паркуванні у спеціальних районах, а гібриди мають 20% знижки за паркування у всьому місті.

Париж, Афіни та Мадрид введуть повну заборону на в’їзд автомобілів з двигунами внутрішнього згорання у центральні частини міст у 2025 році. Електромобілі отримають преференції та пільги.

Нагадаємо, з 1 січня почали діяти пільги на ввезення електрокарів.

Раніше повідомлялося, що загальний парк електромобілів, які експлуатуються в Україні,вже перевищив 4 тисячі одиниць.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР