Канада допомагає розвитку сімейних ферм Львівщини

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та сторінку в Instagram

У Львівській області працює 128 сімейних ферм, 40 з яких створено за підтримки канадського проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні». Про це повідомляє прес-служба ЛОДА.

«Майже 93 % поголів’я корів зосереджено у особистих селянських господарствах, які виробляють 96% молока в області. На Львівщині є 128 сімейних ферм, які працюють в області. За підтримки канадського проекту в нас відкрито 40 сімейних ферм. Розвиток маленьких селянських господарств дасть можливість створити додаткові робочі місця, забезпечити високу якість молока з більшою доданою вартістю», – розповіла головний спеціаліст департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Христина Солопатич.

Одним із таких фермерів, 24-річний Микола Буряк, утримує сім корів та одне телятко. До кожної корови господар звертається на ім’я.

© dyvys.info

Від канадського проекту фермер отримав вентилятори, лампи, спеціальні мати для корів, доїльний апарат і комп’ютерну систему для управління світлом і вентиляцією для приміщення.

«Робота нової ферми розпочалась у 2016 році. До цього три роки ми були у старому приміщенні. Тут зараз у нас є корови, які дають не менше шість тон молока за лактацію. Ми продаємо і сире молоко, а також робимо сир качотта трьох видів і адегейський», – розповів фермер.

© dyvys.info

У його планах побудова ще однієї ферми та збільшення поголів’я до 25-30 корів.

Фермери Львівщини можуть скористатися обласною та державними програмами підтримки. Це кредити, фінансова підтримка бізнес-планів та дотація за утримання молодняка великої рогатої худоби.

 

Нагадаємо, у серпні набув чинності Закон України про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств.

Тепер жителі, які організували сімейне фермерське господарство, мають можливість бути платниками єдиного податку четвертої групи.

Для цього вони повинні відповідати таким умовам:

  • здійснення діяльності виключно в рамках фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до Закону «Про фермерське господарство»;
  • заняття виключно виробництвом сільськогосподарської продукції, її переробкою та постачанням;
  • здійснення господарської діяльності (крім постачання) за місцем податкової адреси;
  • невикористання праці найманих осіб;
  • членами фермерського господарства – фізичної особи, є тільки члени сім’ї цієї особи у визначенні частини другої статті 3 Сімейного кодексу України;
  • площа сільськогосподарських угідь у власності та/або користуванні, земель водного фонду в користуванні членів фермерського господарства становить не менше 2 гектарів, але не більше 20 гектарів.

Законопроектом також передбачено пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску для всіх членів фермерського господарства, в тому числі його голови – тобто доплата ЄСВ за рахунок Державного бюджету протягом 10 років і встановлення сплати податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї), до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.

Новини партнерів:
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР