Вівторок, Березень 26

Про реконструйований будинок на Шота Руставелі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

У центрі Львова на будинку звели сучасну мансарду. Деякі містяни та архітектори вже порівнюють його з «Театром на Подолі». ТзОВ «Ролер» реконструювали старий будинок, надбудувавши мансарду.

Будівля після реконструкції

Користувач Фейсбуку Всеволод Поліщук висловив свою думку про скандал з цією будівлею.

«У Львові назріває власний скандал а ля “театр на Подолі”. Звісно, враховуючи, що вулиця Шота Руставелі, де звели дуже віддалено схожу будівлю, для Львова зовсім не те саме, що Узвіз для Києва. Але, з іншого боку, що у Києві нема такого потужного джерела масової істерії, як наша Варта-1, де й опублікували фото.

Як і в деяких інших випадках, часто вживаний аргумент – мовляв, це зона ЮНЕСКО, і за таке нас можуть позбавити статусу міста історичної спадщини. Мовляв, треба було робити щось схоже на сусідні будівлі. “Зберігати ансамбль”.

 

Я не експерт в архітектурі, та й в принципі не естет, тому взагалі не сперечатимуся: красива нова будівля і стильна, чи огидна і схожа на бак для сміття. А от читати я вмію, тому прочитав, що ж насправді рекомендує ЮНЕСКО у випадку появи у своїй охоронній зоні нової архутектури. Отже, Віденський меморандум ЮНЕСКО: “сучаснiй архiтектурi слiд уникати будь-яких форм псевдоiсторичного проектування, оскiльки воно суперечить i iсторiї, i сучасностi. Один iсторичний погляд не повинен витiсняти всi iншi, оскiльки iсторiя має залишатися такою, якою вона є. В той же час розвиток культури через якiснi втручання – це кiнцева мета сучасного розвитку iсторичних мiст”.

Це означає, що позиція ЮНЕСКО – кардинально протилежна до загальноприйнятої думки про неї. Організація ЗА сучасну архітектуру в історичному середовищі, якщо вона якісна і не руйнує панораму надмірною висотою чи шириною. А от побудова будівель, “схожих на сусідні” (тобто імітація сторічної давності) – з точки зору ЮНЕСКО неприйнятна.»

Всеволод Поліщук ділиться повним текстом Віденського меморандум, що за наступним посиланням: http://www.centre7.org.ua

«Запрошую до самоосвіти та поширення серед особливо запопадливих захисників “ідентичності Львова”».

Такий вигляд будинок мав до оновлення (нижнє фото)

Новини партнерів:

Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР